Dnes:5°C

Zítra:2°C

Středa 7.12. Ambrož/Benjamín
Menu

Na Vyškovsku hořela střecha rodinného domu

Na Vyškovsku hořela střecha rodinného domu

09. 04. 2019 - 16:27

Dnes před 17. hodinou vyslalo operační středisko jednotky k požáru střechy rodinného domu v Nemoticích na Vyškovsku. Obyvatelé domu se dostali do bezpečí včas. Oheň však střechu zcela zničil.

„Na místo vyjelo pět hasičských jednotek. Při příjezdu již byli obyvatelé domu venku a bez zranění. Hasiči nasadili proti plamenům několik vodních proudů a hasili také z automobilového žebříku. Podařilo se jim zamezit rozšíření požáru na sousední novostavbu a obytné prostory domu. Střechu a půdní prostory požár zcela zničil,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

„Hasiči dostali požár pod kontrolu krátce před 18. hodinou. Museli však ještě rozebrat prohořelou konstrukci střechy a zkontrolovat, zda se někde nenachází skrytá ohniska. Velitel zásahu si proto nechal povolat další jednotku k vystřídání zasahujících hasičů. Před 21. hodinou byl zásah na místě ukončen a jednotky se vracely na základny,“ doplnil Mikoška.
Náhradní ubytování pro obyvatele domu zajistila obec. Provoz na hlavní silnici přes obec byl během zásahu odkloněn na místní komunikace. Škoda vzniklá požárem je předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

Další články