Čtvrtek 8.12. Květoslava
Menu

Noc kostelů budou v ulicích hlídat desítky strážníků

Noc kostelů budou v ulicích hlídat desítky strážníků

23. 05. 2019 - 08:31

Na poslední květnový víkend připadají dvě akce, které si vyžádají o sto padesát strážníků více, než je o víkendech běžné. Jedná se o volby do Evropského parlamentu a Noc kostelů. Pátečním ohňostrojem nad Špilberkem pak propukne také několikatýdenní festival zábavy.

Od pátečního večera až do brzkých ranních hodin se hlídky městské policie zaměří na preventivní kontroly v okolí kostelů, chrámů a modliteben. „Z minulých let můžeme dovozovat, že bezpečnostní rizika spojená s Nocí kostelů jsou nepatrná. Zájem veřejnosti je však velký a vyčlenili jsme proto tři desítky strážníků, abychom nic neponechali náhodě,“ vysvětlil Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Jen v moravské metropoli se k večernímu programu připojí přes padesát spirituálních míst. „Hlídky tedy budou k dispozici návštěvníkům pro případ potíží. Kromě veřejného pořádku zajistí v nezbytných případech i bezpečnost a plynulost dopravy,“ doplnil Pavel Čermák, vedoucí odboru pořádkových útvarů.

Nejvíce církevních objektů se otevře veřejnosti v městské části Brno-střed, kde městská policie vyčlenila přibližně třetinu všech zapojených hlídek.

Další články