Čtvrtek 8.12. Květoslava
Menu

Kuriózní případ Strážníci pásli kachny

Strážníci pásli kachny

24. 05. 2019 - 13:59

Velice zajímavý vzkaz obdrželi městští strážníci v Brně včera po poledni. Na linku 156 volala ustaraná paní, která měla strach o dva vodní opeřence bloudící ulicemi města.

"Svěřila se i s obavami o bezpečnost dopravy, protože se pohybovali v těsné blízkosti silnice i mezi zaparkovanými auty. Přestože se případ stal v Husovicích, nejednalo se o husy, ale o dvě kachny. Měly tendence přecházet silnici a skutečně hrozilo, že by je mohl některý z projíždějících řidičů srazit. Shodou okolností zasahovali u kačen dva strážníci, kteří se jmenují Holub a Holubář," popsal celý vtipný případ mluvčí policistů Jakub Ghanem.

Strážníci zvířatům ulamovali kousky piškotů a snažili se je nalákat až ke Svitavě. Kachnám se ale v Nováčkově ulici nejspíš zalíbilo, protože se tam po vyčerpání zásob sladkých pamlsků vrátily. "Poměrně vytrvale před hlídkou ustupovaly a nechtěly se nechat zahnat do ústraní. Po dvaceti minutách však nad jejich vytrvalostí zvítězila houževnatost strážníků. Kačera se podařilo lapit odchytáři do speciální sítě a převézt k řece. Kachna se rozhodla, že odletí sama, což bylo za dané situace podobně žádoucí rozuzlení," dodal Ghanem.

Další články