Zde může být vaše reklama.
Úterý 18.6.
Svátek má Milan
Menu

Měl rozbít zastávku Vandal se pozvracel během dechové zkoušky

Vandal se pozvracel během dechové zkoušky

foto: MP Brno

30. 07. 2019 - 08:52

Čekání na autobus si pětadvacetiletý cizinec prý krátil dost svérázným způsobem. Podle muže volajícího včera dopoledne na linku 156 udeřil mladík pěstí do boku zastávky Bělohorská tak silně, že se na metr a půl široké skleněné výplni objevila prasklina. Na výzvu svědků, aby počkal na hlídku městské policie, ale mladík nedbal a do právě přijíždějícího spoje nastoupil. Strážníci vyrazili po jeho stopě a dostihli ho u zastávky Dělnický dům.

Tam už se nacházela i hlídka republikových policistů, které na údajné poškození čekárny upozornil jeden ze svědků, který z autobusu vystoupil spolu s mladíkem. Pětadvacetiletý muž vrávoral a neustále opakoval, že jen čekal na autobus a že prý nic nerozbil. Strážníkům upřesnil, že před cestou s kamarády vypil několik piv a bourbon. To potvrdila dechová zkouška s výsledkem 1,89 promile a také jeho chování. Ještě několik minut poté, co strážníci odpojili z přístroje náustek, do něj mladík foukal ve snaze ve zkoušce pokračovat a vzápětí se pozvracel na chodník. Po ověření cizineckou policií mu strážníci oznámili, že kromě podezření z majetkového přestupku bude správní orgán řešit také znečištění veřejného prostranství. O podnapilého se následně postaral jeho kamarád.

I druhý včerejší případ ničení cizího majetku se odehrál v Židenicích, konkrétně na Staré osadě. Hlídka městské policie byla při noční kontrole okolí tramvajové smyčky svědkem toho, jak osmadvacetiletý muž udeřil rukou do cedule s provozním řádem dětského hřiště, a ta se rozlomila. Muž si vzápětí všiml, že jeho jednání zaregistrovali strážníci zaregistrovali, a tak nezapíral a přiznal se. Protože nebylo na místě určit, jakou škodu způsobil, případ si převezme správní orgán.

Další články