Zde může být vaše reklama.
Úterý 18.6.
Svátek má Milan
Menu

Valná hromada rozhodla Kluby zatím extraligu hokeje samy nepovedou

Kluby zatím extraligu hokeje samy nepovedou

foto: Petr Pelíšek

23. 01. 2020 - 16:28

Budou si hokejovou extraligu řídit samy kluby nebo ne? O tom se rokovalo na poslední Valné hromady Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH). A tam se rozhodlo o dalším postupu českých hokejových profi klubů. S tím, že zatím se nic měnit nebude.

Závěry z valné hromady APK LH:

- Na pořadu jednání VH APK LH bylo doporučení klubů na zaujetí stanoviska vůči ČSLH ohledně převzetí řízení Extraligy. Valná hromada klubů APK LH nezpochybnila již dříve odsouhlasený záměr klubů Extraligu ledního hokeje řídit, a to na základě smluvního ujednání s ČSLH. Datum, k jakému se tak stane, závisí na vypracování materiálu potřebného projektu, který ještě není dokončen a který by měl obsahovat standardy pro udržení a zlepšení úrovně soutěže.

- Kluby potvrzují svůj předchozí záměr Extraligu ledního hokeje řídit, s tím, že pro potřeby udržení kvality soutěže a jako podklad pro vzájemnou smlouvu je potřeba dopracovat ucelený materiál, který nebude ke dni 31. 1. 2020 hotov. Řízení soutěže od sezony 2020/2021 APK LH přebírat nebude. APK LH o převzetí soutěže požádá, jakmile bude potřebná dokumentace zpracovávaná ve spolupráci s jednou z nejrenomovanějších poradenských firem k dispozici.

- VH APK LH nejednala o změně Herního řádu Extraligy, tj. otázce sestupu a postupu v probíhající sezóně 2019-2020, neboť změna Herního řádu Extraligy je v kompetenci řídícího orgánu, kterým je v současné době VV ČSLH. Dosavadní mediální výstupy v tomto směru považuje VH APK LH za bezpředmětné komentovat, protože se o tomto ve stávající sezoně formálně nejednalo a pro tyto mediální výstupy, které poškozují dobré jméno extraligy, tedy není relevantní podklad.

Další články