Zde může být vaše reklama.
Neděle 3.3.
Svátek má Kamil
Menu

Všude bude video Nové memorandum o spolupráci FAČR s LFA

Nové memorandum o spolupráci FAČR s LFA

foto: fotbal.cz

23. 12. 2019 - 16:48

Fotbalová asociace České republiky společně s Ligovou fotbalovou asociací uzavřely memorandum o spolupráci na dalším vývoji projektu videorozhodčího a zavádění VAR v nejvyšší domácí soutěži. Obě asociace v důležitém memorandu uvedly, že se společnými silami zasadí o zavedení videorozhodčího do všech utkání FORTUNA:LIGY od příštího soutěžního ročníku 2020/2021.

„FAČR dlouhodobě avizuje podporu rozvoje systému VAR a jsem tak rád, že se vzájemné debaty s LFA nad tímto tématem, přesunuly nyní ke společnému a zcela konkrétnímu cíli. Ten je jasně definovaný v podobě dostat systém videorozhodčího plošně na všechna utkání nejvyšší soutěže a věřím, že se nám díky koordinované snaze obou asociací podaří tento cíl v poměrně krátkém časovém období naplnit," říká Martin Malík, předseda fotbalové asociace, která má v gesci Komisi rozhodčích a bude i nadále odpovědná za vyškolení dostatečného počtu rozhodčích.

 „Pevně věřím, že se nám společnými silami brzy podaří najít optimální technické řešení pro nasazení VAR do všech osmi zápasů každého kola nejvyšší soutěže a tím dosáhneme dlouhodobého záměru LFA, která stála u samého zrodu projektu jako vůbec jedna z prvních na světě. Pracujeme na tom již několik sezón a jsem rád, že takto veřejně deklarujeme společný záměr a cíl i s FAČR. Současně také pracujeme na tom, abychom měli videorozhodčí na všech čtyřech utkáních baráže ještě v probíhajícím soutěžním ročníku,“ poznamenal k podepsání memoranda Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

Další články