Zde může být vaše reklama.
Středa 19.6.
Svátek má Leoš
Menu

Hokejová reprezentace Trenér Říha nominoval na Beijer Hockey Games

Trenér Říha nominoval na Beijer Hockey Games

foto: cslh.cz

29. 01. 2020 - 14:39

Ve čtvrtek 6. února startují ve švédském Stockholmu Beijer Hockey Games, na tiskové konferenci v hotelu Clarion byla zveřejněna nominace české hokejové reprezentace.

Ze stávající čtyřiadvacetičlenné nominace působí nejvíce hráčů, deset, v Tipsport extralize, šest nastupuje v KHL, čtyři ve finské, tři ve švédské a jeden ve švýcarské nejvyšší soutěži. Nováčkem je útočník Jakub Flek, nejvíce reprezentačních startů shromáždili Jan Kovář (129) s Jakubem Krejčíkem (96). Po téměř třech letech se do národního mužstva vrací obránce Jan Košťálek, který naposledy reprezentoval v dubnu 2017. David Němeček oblékl reprezentační dres naposledy v listopadu 2017, Robin Hanzl, Tomáš Hyka, David Sklenička a Libor Šulák v květnu 2018.

Výběr trenéra Miloše Říhy bude na obhajovat nejen prvenství z loňského ročníku, ale i první příčku v průběžné tabulce seriálu Euro Hockey Tour. Z nominovaných hráčů se loňských Beijer Hockey Games zúčastnili Roman Will, obránci Jakub Krejčík s Davidem Musilem a útočníci Tomáš Filippi, Jan Kovář, Radan Lenc, Matěj Stránský, Martin Zaťovič, Hynek Zohorna a Radim Zohorna. Nejužitečnějším hráčem turnaje byl vloni vyhlášen útočník Jan Kovář, který se stal s obráncem Petrem Zámorským i členem all stars týmu.

Reprezentace se sejde v pondělí 3. února 2020 v Praze a připravovat se bude na zimním stadiónu v Edenu. Ve středu 5. února odcestuje do Stockholmu, kde se v místní Globen Areně ve čtvrtek 6. února střetne s domácím Švédskem, v sobotu 8. února s Finskem a v neděli 9. února s Ruskem.

Švédský turnaj se hrál poprvé již v roce 1980, součástí seriálu Euro Hockey Tour se stal v roce 1997. Jeho nejúspěšnějším účastníkem jsou hokejisté Švédska (12 prvenství), Finsko ho vyhrálo sedmkrát, Rusko resp. Sovětský svaz šestkrát, Česká republika resp. Československo třikrát (1980, 1994, 2019) a Kanada jednou.

Nominace
Brankáři: Dominika Furcha (Örebro HK) s Romanem Willem (Rögle BK).
Obránc: Jakuba Jeřábka (Viťaz Podolsk), Lukáše Kloka (Lukko Rauma), Jana Košťálka (HC Sparta Praha), Jakuba Krejčíka (Kärpät Oulu), Michala Moravčíka (HC Verva Litvínov), Vojtěcha Mozíka (Färjestad BK), Davida Musila (HC Oceláři Třinec), Davida Němečka (Lukko Rauma), Davida Skleničku (Jokerit Helsinky) a Libora Šuláka (KooKoo Kouvola).
Útočníci: Tomáše Filippiho (Metallurg Magnitogorsk), Jakuba Fleka (Energie Karlovy Vary), Robina Hanzla (HC Spartak Moskva), Tomáše Hyku (Traktor Čeljabinsk), Michala Kovařčíka (HC Oceláři Třinec), Jana Kováře (EV Zug), Radana Lence (Bílí Tygři Liberec), Michala Řepíka (HC Sparta Praha), Matěje Stránského (HC Oceláři Třinec), Martina Zaťoviče (Kometa Brno), Hynka Zohornu (Amur Chabarovsk) a Radima Zohornu (BK Mladá Boleslav).

Náhradníky jsou brankář Dominik Frodl (HC Škoda Plzeň), obránci Ondřej Dlapa s Markem Hrbasem (BK Mladá Boleslav), Ronald Knot (Bílí Tygři Liberec) a Filip Pyrochta (Kometa Brno) a útočníci Ondřej Kovařčík (HC Oceláři Třinec), Adam Musil (Bílí Tygři Liberec), Ondřej Najman (BK Mladá Boleslav), Šimon Stránský (HC Kometa Brno), David Šťastný (BK Mladá Boleslav) a Adam Zbořil (BK Mladá Boleslav).

Další články