Zde může být vaše reklama.
Úterý 18.6.
Svátek má Milan
Menu

Bude v roce 2021 UEFA přesunula fotbalové EURO

UEFA přesunula fotbalové EURO

foto: fotbal.cz

17. 03. 2020 - 15:57

V úterý 17. března proběhla z podnětu UEFA videokonference 55 evropských asociací, na které se v souvislosti s onemocněním COVID-19 v Evropě řešil osud mezinárodních soutěží a finálového turnaje mistrovství Evropy. Uvedl to server fotbal.cz.

Výsledkem je přesunutí letošního evropského šampionátu na léto 2021 a apel ze strany UEFA na dohrání veškerých domácích a evropských soutěží v této sezoně.

Za FAČR se videokonference zúčastnili předseda asociace Martin Malík a generální sekretář Jan Pauly. Ti byli v aktuální situaci připraveni prosazovat názor na přesunutí ME 2020 na příští rok, případně do druhé poloviny roku letošního tak, jak vedení FAČR avizovalo už v pondělí.

„Fakt, že se EURO neodehraje tento rok byl myslím už pár dnů více než jasný a nyní šlo o to vybrat ze všech možných variant cestu, která bude dávat z aspektů zdravotních, sportovních a samozřejmě sekundárně i ekonomických, největší smysl. Tou je za nás určitě přesunutí evropského šampionátu o rok,“ přibližuje svůj pohled na aktuální rozhodnutí UEFA předseda FAČR Martin Malík.

Zmíněné rozhodnutí přesunout EURO na termín 11. června – 11. července 2021 ve stejném formátu a na stejných místech má v tuto chvíli také pomoci k dohrání veškerých domácích soutěží v Evropě včetně těch, které na našem území řídí Ligová fotbalová asociace.

„Průběh videokonference byl v tomto směru myslím poměrně klidný a věcný. Ačkoliv samozřejmě nevíme, jak se bude situace ohledně koronaviru dál přesně vyvíjet, přesunutí EURO 2020 bylo jedinou možností, jak zajistit dohrání domácích soutěží,“ přibližuje průběh jednání generální sekretář Jan Pauly.

UEFA zároveň rozhodla o tom, že se březnový reprezentační sraz zatím přesouvá na období června toho roku. Nové termíny pro utkání reprezentací U21 a mládežnických reprezentací se teprve budou hledat. UEFA, stejně jako její jednotlivé asociace, samozřejmě budou v tomto smyslu dál pečlivě monitorovat aktuální situaci a vzhledem k ní případně dál pružně rozhodovat o dalších možných opatřeních.

Další články