Zde může být vaše reklama.
Úterý 18.6.
Svátek má Milan
Menu

Bez vyhlášení mistrů Volejbal ukončil předčasně sezonu

Volejbal ukončil předčasně sezonu

foto: Petr Pelíšek

17. 03. 2020 - 15:00

Během víkendu vyhodnotila Sportovně-technická komise Českého volejbalového svazu stav všech soutěží, které organizuje. Na základě těchto informací rozhodla Správní rada ČVS o ukončení všech soutěží pod hlavičkou ČVS. Uvedl to oficiální svazový web.

Správní rada ČVS definitivně rozhodla o tom, že ukončuje všechny soutěže volejbalu pro soutěžní období 2019/2020 řízených STK ČVS. Nebudou vyhlášeni mistři České republiky a pořadí v jednotlivých soutěží ke dni ukončení je i pořadím konečným. Rozhodnutí o ukončení UNIQA extraligy bylo jednoznačně doporučeno ze strany Asociací volejbalových oddílů a klubů mužů a žen vhledem ke komplikacím s omezeními, se kterými se extraligové týmy musejí vypořádat. Uzavření některých hal, nemožnost společného tréninku, specifická situace s hráči cizí státní příslušnosti a další. Otázka týkající se postupů a sestupů bude dále rozpracována nejdříve na úrovni STK a následně projednána a schválena na úrovni SR ČVS.

Schvaluje ukončení všech soutěží volejbalu pro soutěžní období 2019/2020 řízených STK ČVS. Potvrzuje aktuální pořadí jednotlivých soutěží ke dni ukončení v soutěžním období 2019/2020 bez vyhlášení mistrů ČR dle předloženého návrhu STK ČVS ze dne 15. 3. 2020 a ukládá předsedovi STK ČVS ve spolupráci s AVOK M a AVOK Ž a RM připravit samostatný návrh řešící sestupy a postupy v jednotlivých soutěžích.

„Vážnost situace v České republice do určité míry přispěla k tomuto definitivnímu rozhodnutí. Pokud se aktuálně platná omezení a opatření vyplývající z nouzového stavu zmírní či úplně zruší, budeme hledat možnosti jak především mládeži umožnit v nějakém soutěžním formátu využít zbývající čas v soutěžním období 2019/2020. Zdraví hráčů, trenérů, rozhodčích, funkcionářů a dalších osob ve volejbalové komunitě je naší společnou prioritou,“ řekl Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu.

Krajské či okresní soutěže jsou řízeny jednotlivými KVS a OVS a případná rozhodnutí těchto orgánů nemusí být identická a můžou reflektovat specifické místní podmínky.

Další články