Dnes:14°C

Zítra:21°C

Neděle 31.5. Kamila
Menu

Změna v realizačním týmu Zbrojovka vyměnila trenéra

Zbrojovka vyměnila trenéra

foto: fcbrno.cz

08. 10. 2019 - 16:05

Druhá nejvyšší fotbalová soutěž má reprezentační přestávku. Ve Zbrojovce Brno to využili ke změně na postu trenéra. Tým z jihomoravské metropole je po 11.kole na pátém místě. Vedení klubu odvolalo trenéra Pavla Šustra, místo něj povede mančaft Miloslav Machálek, dosavadní kouč SK Líšeň.

„Postavení Zbrojovky v tabulce neodpovídá ambicím klubu a představám města a fanoušků, nedařilo se nám zcela naplňovat potenciál hráčského kádru. Jsme přesvědčeni, že tento krok naši hru kvalitativně zvedne a posune dál výsledkovou tabulkou,“ vysvětluje změnu sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Osmapadesátiletý Machálek dovedl Líšeň nejprve k záchraně, poté ke třetímu místu a nakonec k senzačnímu postupu do druhé ligy. Ve Zbrojovce povede již úterní dopolední trénink, zápasová premiéra jej čeká ve čtvrtek Za Lužánkami v přátelském utkání proti Sigmě Olomouc, kde mimochodem působil v minulosti jako šéf SCM. V pozicích asistentů zůstávají Petr Maléř, Richard Dostálek a Martin Doležal.

„Pracovat v historicky nejslavnějším moravském klubu je pro mě výzva a čest. Kádr Zbrojovky je kvalitní a velmi dobře připravený, nehodlám tedy přicházet s nějakou zásadní revolucí, mým záměrem je navázat na kvalitní práci dosavadního realizačního týmu a dále ji rozvinout,“ řekl k podpisu Machálek.

Miloslav Machálek přichází do Zbrojovky z Líšně, se kterou Zbrojovka uzavřela Memorandum o spolupráci. To obsahuje záměry společné a oboustranně výhodné spolupráce a příchod trenéra Machálka je prvním konkrétním krokem.

Novým trenérem SK Líšeň, nováčka druhé nejvyšší soutěže, byl jmenován Milan Valachovič.

Tisková zpráva

0 komentářů

Další články