Zde může být vaše reklama.
Neděle 21.4.
Svátek má Alexandra
Menu

Ministr Hamáček navštívil krajské hasiče

Ministr Hamáček navštívil krajské hasiče

foto: HZS ČR

16. 01. 2020 - 15:00

Ředitel jihomoravských profesionálních hasičů plk. Jiří Pelikán v doprovodu se svým náměstkem plk. Mojmírem Richtrem dnes přivítal ministra vnitra Jana Hamáčka. Ministr navštívil dvě brněnské stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. 

První zastávka byla na stanici BVV. Ministr si prohlédl budovu a její zázemí. V prezentaci ředitel brněnských profesionálních hasičů plk. Oháňka představil stanici a krajský ředitel nastínil možnosti a plány na výstavbu nové stanice. Jan Hamáček také podiskutoval se sloužící směnou. Hovořilo se uskutečněném navýšení početních stavů i platu hasičů. Ministr představil možnost zjednodušení administrativy v souvislosti s některými zásahy, na řeč přišla i problematika vystrojování. V závěru si na zásahovém voze prohlédl nové vysokotlaké hasicí zařízení COBRA.

Následně se ministr přesunul na brněnskou stanici Přehrada, kde právě hasiči nacvičovali záchranu z vody (ledu). Také zde se seznámil se situací a plánovanou výstavbou společné základny s Policií ČR. Krátce si také prohlédl probíhající výcvik.

Další články