Dnes:19°C

Zítra:15°C

Středa 27.5. Valdemar
Menu

4. ročník Sonberské (ne)vinné kulturní léto se blíží

Sonberské (ne)vinné kulturní léto se blíží

09. 06. 2019 - 09:43

Čtvrtý ročník jedinečného kulturního festivalu začne už za měsíc ve vinařství Sonberk v Popicích nedaleko Hustopečí. Jmenuje se Sonberské (ne)vinné kulturní léto a v průběhu šesti pátečních večerů se v jeho programu vystřídají osobnosti českého hudebního i filmového světa. Dorazí například sourozenci Ulrychovi, Jaroslav Dušek nebo Kamil Střihavka. Všichni budou vystupovat jen pár metrů od sonberského vinohradu a s Pálavou za zády.

Program je i letos postavený tak, aby si z něj mohli vybrat příznivci různých žánrů a zástupci různých věkových skupin. Také letos na něm má velký podíl zpěvačka a hudební dramaturgyně Dáša Ubrová, jež spolupracuje i s brněnským Sono centrem. „V programu se odráží vztah umělců k Sonberku, ale třeba i preference našeho sklepmistra, který si letos sám řekl o jednu z kapel. Když jsme obsazení chystali, chtěli jsme, aby si díky němu mohl hezké léto udělat úplně každý,“ vysvětluje Dagmar Fialová, marketingová ředitelka Sonberku.    

Sonberské (ne)vinné kulturní léto startuje v pátek 5. července, kdy do vinařství zavítají sourozenci Hana a Petr Ulrychovi spolu s kapelou Javory Beat. Dva týdny po nich, 19. července, je vystřídá herec, moderátor a architekt David Vávra, který bude mluvit o historii slavného divadla Sklep i drsném humoru televizních pořadů 90. let. O hudební doprovod se postará brněnský písničkář Martin "Kudla" Kudlička, moravský atašé rádia Beat a zakládající člen brněnských skupin Lidopop a Zadáci.

Léto se bude na Sonberku půlit v pátek 2. srpna s hercem Jaroslavem Duškem, který se sem vrací už potřetí. Také jeho letošní vystoupení slibuje zajímavé příběhy a jedinečné interpretační podání. Jeho hudební doprovod pak bude mít na starost Dáša Ubrová se svým triem. Část výtěžku ze vstupného půjde na obecně prospěšnou společnost Velvet Smile.

Pátek 16. srpna obsadí pro změnu na přání sonberského sklepmistra Oldřicha Drápala mladšího alternativa v podobě kapely Jananas. Ústy svého manažera Jana Vávry o sobě říká, že je to kapela, kterou si není možné splést: „Skupina vedená charismatickou zpěvačkou Janou Infeldovou tak dlouho narušovala stereotypy folkového žánru, až tuto škatulku přerostla.“ Dva týdny na to, 30. srpna, se bude krajinou pod Pálavou rozléhat mocný hlas Kamila Střihavky, který vystoupí spolu s The Leaders acoustic band. A o loučení s létem se 20. září postarají Kanci paní nadlesní.

Předprodej vstupenek na všechny večery zajišťuje portál smsticket.cz. Lístky se prodávají v několika cenových kategoriích, přičemž některé zahrnují rovnou i víno a občerstvení.

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články